okaliptüs tatil köyü okaliptus tatil koyu foça tatil köyü foca tatil koyu güncel blog guncel blog tatil tur firmalari personel sağlık bakanlığı pbs: [DUYURU] Personel Sağlık Bakanlığı PBS

13 Mayıs 2012 Pazar

[DUYURU] Personel Sağlık Bakanlığı PBS

Halen Sağlık Bakanlığında çalışmakta olmayan kişiler yan taraftaki Personel Bilgi Sorgulama ve Personel Gizli Sicil Sorgulama butonlarını kullanarak sisteme giriş yapamazlar. Bir atama işlemine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Kullanıcı İşlemleri ekranından şifre alıp, Kura Başvuru ve Takip işlemleri Ekranından giriş yapmaları gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı Personeli Gizli Sicil Notlarınızı öğrenmek için Yandaki "Personel Gizli Sicil Sorgulama"   Bölümünü Kullanabilirsiniz.
1. Adım : Gizli Sicil Notunu Öğrenmek ile ilgili başvuru yapabilmeniz için eğer PBS kullanıcınız yoksa ilk önce "Kullanıcı İşlemleri" Bölümünden PBS kullanıcı oluşturmalısınız.
2. Adım : "Personel Gizli Sicil Sorgulama" Bölümüne girmelisiniz. Burada size TC Kimlik Numaranız ve kullanıcı oluştururken tanımladığınız şifreniz sorulacaktır.
3. Adım : 2. Adımdan sonra karşımıza çıkan ekrandan "Gizli Sicil Kodum Yok Yeni Oluşturmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Adım : Karşınıza çıkan formda Gizli sicil notunuzu öğrenmek için kullanacağınız Gizli Sicil Kodunuz Oluşturunuz. Bu Formda 1.Sözcük ve 2.Sözcük alanlarına gizli sicil kodunuzu unutmanız halinde yeniden kod tanımlaması yapabilmeniz için size sorulacak sözcüklerdir. Bu alanlara unutmayacağınız kelimeleri yazınız.
5. Adım : 4. Adımdaki Formu doldurup önce kaydetme daha sonrada formdan 2 adet yazıcı çıktısı alma işlemi yapınız.
6. Adım : Bu formu gerekli yerlerini önce siz, daha sonra kurumunuzdaki en üst düzey amir veya sağlık grup başkanına onaylattıktan sonra formdaki adrese kargo ile gönderiniz.
7. Adım : Gönderdiğiniz form Personel Genel Müdürlüğü Terfi Şubesi tarafından değerlendirildikten ve kodunuz aktif hale getirildikten sonra Gizli sicil notunuzu öğrenebilirsiniz.
Yeni PBS sistemini ilk defa kullanmaya başladıysanız PBS yi kullanabilmeniz için Öncelikle Kullanıcı Oluşturma Ekranını kullanarak bir kullanıcı oluşturmalısınız. PBS MERNİS ile entegre olarak çalışmaktadır. Kullanıcı oluşturmanız için Sistem Size T.C. Kimlik Numaranızı, Adınızı, Baba Adınızı, Doğum Yerinizi, Doğum Tarihinizi ve Aile Sıra Numaranızı sormaktadır. Bu sorulan soruları Nüfus Cüzdanınızda yazılan şekilde doğru olarak cevapladığınız takdirde Kullanıcı Oluşturma Ekranına geçebilirsiniz. Kullanıcı oluşturma ekranında girmeniz gereken bilgileri ve PBS de kullanacağınız şifreyi tanımladıktan sonra PBS yi Kullanıcı adı olarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz olarak Kullanıcı Oluşturma Ekranında Tanımladığınız şifrenizle kullanabilirsiniz. Şifrenizde veya kullanıcı bilgilerinizde bir değişiklik yapmak isterseniz Kullanıcı Oluşturma Ekranını Kullanabilirsiniz.
Personelimiz Kendisine Ait İzin Bilgilerini Personel Bilgi Sorgulama Bölümünden Görebilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder